Pośrednictwo w rejestracji samochodu. Co obejmuje i ile kosztuje?

Sprowadzasz samochód z zagranicy i nie masz czasu go zarejestrować? Ta procedura jest bardziej skomplikowana niż rejestracja samochodu kupionego w kraju, bo trzeba zadbać o tłumaczenie dokumentów i opłacenie podatków. Na szczęście zajmują się tym profesjonalne firmy, a koszt usługi pośredniczenia w rejestracji wynosi 100-400 zł.

Co obejmuje usługa rejestracji pojazdów?

Firma zajmująca się rejestracją pojazdów:

  • odbiera od Klienta niezbędne dokumenty;
  • opłaca w imieniu Klienta akcyzę i podatek od zakupu auta (tzw. podatek od wzbogacenia się);
  • przekazuje dokumenty samochodu do tłumaczenia;
  • kompletuje niezbędne dokumenty i wypełnia formularze;
  • załatwia wszystkie formalności w Wydziale Komunikacji.

 

Klient może dzięki temu zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Czasami samodzielne kompletowanie dokumentów i załatwienie formalności trwa nawet 2-3 dni. Względy osobiste i zawodowe sprawiają, że nie każdy może sobie pozwolić, by przeznaczyć na rejestrację aż tyle czasu. Jeśli jesteś np. przedsiębiorcą, to w tym czasie nie pracujesz i nie zarabiasz. Zarobić przez ten czas możesz jednak więcej, niż kosztuje usługa rejestracji samochodu. Firma zajmująca się rejestracją jest w stanie dopełnić wszelkich formalności zwykle w ciągu 24 godzin.

1 thought on “Pośrednictwo w rejestracji samochodu. Co obejmuje i ile kosztuje?”

  1. Dzień dobry proszę do informację czy jeśli zdecyduje się na usługę rejestracji pojazdu przez państwa to jakaś umowę podpisujemy czy jak to wygląda?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *